Login

Yurtdışı Patent Hizmetleri

Yurtdışı patent işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, Türk Mark Danışmanlık sizlere, en doğru, en kaliteli ve en profesyonel hizmeti vermek için hazır durumdadır. Ürününüzün yurt içinde ve yurt dışında alınacak patenti ile her türlü güvenliğini sağlamaya hazır olan firmamız, yurtdışı patent hizmetleri ile de öne çıkmaktadır.
Yurt dışında patent başvurusu nasıl yapılır ? Sorusuna kısa bir cevap niteliğinde olan bu yazı ile sizlerin yapması gerekenleri kısaca açıklayacağız. Öncelikle bilinmelidir ki temel olarak yurt dışında üç farklı şekilde patent başvurusu yapılabilir.
Bu üç çeşit : Korumanın 2 veya 3 ülke ile sınırlı kaldığı Klasik Patent, korumanın çok fazla ülkede talep edilmesi durumunda kullanılan tür olan PCT ( Patent İşbirliği Anlaşması ) dir. Sadece Avrupa kapsamında bir patent veya ürün koruması düşünülüyorsa EPC ( Avrupa Patent Sözleşmesi ) alınmalıdır. Patent işlemleri, Türk Mark Danışmanlık tarafından buluşunuzun patentini nerede alacağınıza bağlı olarak patent işlemleri gerçekleştirilmektedir.
Her ülkenin patent işlemleri ile ilgili mevzuatın incelemesini yaparak hangi başvuru türünün doğru olacağı konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Patent araştırmaları sayesinde firmalar kendi çalıştıkları alanlardaki teknolojileri öğrenebilirler .Ayrıca bu yolla rakip firmaların teknolojik analizlerini gerçekleştirerek onlardan bir adım önde olmayı başarabilirler.
Açıkca bilinmelidir ki yurt dışı patent hizmetleri veya yurt içi patent hizmetleri Ar-Ge yapan firmalara için bir nevi zorunluluktur. Ar-Ge için ilk aşamanın gerçekleştirilmesi şarttır . Bu ilk aşama da yapılan, patent araştırması ile yurt içi patentlerini ve yurt dışı patentlerini öğrenmektedir. Dolayısıyla bu firmalara için veya araştırma yapan her çalışma alanındaki firmalar için, patent araştırmaları, yurt içi patent ve yurt dışı patent hizmetleri çok iyi bir arşivdir ve bilgi kaynağıdır.

Translate »
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins