Login

Patent İzleme

Türk Mark Danışmanlık olarak verdiğimiz patent izleme hizmeti sayesinde müşterilerimiz, rakiplerinin neler yaptığını görebiliyor. Sektördeki yeni gelişmeleri takip edebiliyor, sektörde rakiplerinin hareketlerini analiz edebiliyoruz.

Patent izleme, markanızın, firmanızın, buluşunuzun rakip firmalarını analiz etmenizi sağlar. Aylık yayınlanan bültenlerdeki patentlerin,  patentiniz ile benzerliğini ölçen bir hizmet çeşididir. Patent almak için patent başvurusu yaptığınız ve sonraki aşamalarda patentini alabildiğiniz ürününüzü, patent hizmetlerimiz ile birlikte tamamen güvence altına alabilirsiniz.
TurkMark Danışmanlık olarak yurt içinde veya yurt dışında patent başvurusu yaparak patentini aldığınız ürününüzü, izleme hizmetimiz ile takip ediyoruz. Tüm takip işlemlerimizde, yurt içinde ve yurt dışında patent başvurularının genel taraması yapılır.Bülten taraması yapılarak patent alan ürünlerin  yayına çıktığı bültenlerden, müşterilerimizin sektörleri ve çalışma alanları ile ilgili olanları tespit edip müşterilerimize bir rapor halinde sunuyoruz.
Yayındaki sektörlerdeki ve çalışma alanlarındaki patent başvurularının rapor halinde sunulması ile müşterilerimiz rakiplerinin yaptıkları yeni faaliyeti görür. Yeni ürünleri takip etme fırsatı yakalar. Aynı zamanda kendi ürününe zarar verecek  ya da yeni olmadığını düşündüğü ürünler için yayın süresince ilgili yerlere müracaat edebilir.

 

Patent izleme hizmetini profesyonelce veren TurkMark Danışmanlık, müşterilerine hiçbir iş bırakmaz . Patentle ilgili her durumu izler ve raporlar. Bu sebeptendir ki bu hizmetinde için müşterilerinin isteğine göre aylık veya üç aylık olarak raporlama seçeneği sunar.

Bültenlerden müracaat edilecek durumları bizzat firma olarak üstlenir  ve tüm hukuki süreci de avukatları marifetiyle yönetir.
Turk Mark Danışmanlık tarafından müşterilerine profesyonel bir şekilde verdile patent izleme hizmeti, özellikle Ar-Ge bölümü olan firmalar için gerekli ve neredeyse alınması zorunlu bir hizmettir. Çünkü Ar-Ge çalışmaları ile ilgilenen firmaların patent izleme hizmeti ile sektördeki yeni patent başvurularını, alınan patentleri, yeni ürünlerin sektördeki yerini görmeleri ve analiz etmeleri mümkün olmaktadır. Bu imkan ile birlikte ar-ge çalışmaları ile ilgilenen firmalar için patent izleme, alınması gereken en önemli hizmetlerden bir tanesidir.

Translate »
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins