Login
marka tescil

Marka Tescil

Marka tescil

Gelişen internet,e-ticaret ağı ve bu sayede bilgiye kolay ulaşılması rekabeti oldukça arttırdı. Firma sahipleri ve ticaret erbabları artık ürün ve hizmetleri ile ilgili fark yaratmak durumunda kaldılar ve tam da bu noktada marka kavramı ve dolayısı ile marka tescili konusunun öneminden bahsetme ihtiyacı doğdu.
Firma sahipleri, rekabetçi koşullarda marka yaratarak hedeflerine ulaşabileceklerinin farkına vardılar. Ama sadece markayı yaratmak değil onu kötü niyetli kişilere karşı korumak ve bu kişilerin izleyeceği yöntemler sonucu zarara uğramamak için marka tescili yoluna başvurdular.

 Marka Tescili Başvurusunu Kimler Yapabilir

Marka tescil başvurularını Türkiye’de yerleşik tüm gerçek kişi ( 18 yaşını doldurmuş) ve tüzel kişiler gerçekleştirebilir. Ayrıca Türkiye’de yerleşik bulunan yabancı uyruklu gerçek kişiler ve tüzel kişiler de bu haktan faydalanabilirler.

Marka Tescil Başvurusu Nereye Yapılır 

 

Marka Tescil Başvurusu Türkiye’de tek yetkili kurum durumunda bulunan Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılır. Tescil başvurularınızı direk olarak ilgili kuruma yapabilir ya da Turkmark Patent uzmanları yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

Neler için Marka Tescili Yapılabilir

Şekiller , Logolar işaretler , sayılar , insan isimleri , soyadları ,sloganlar …

 

Marka , Ne kadar sürede tescil olur

Bu süreç 2017 yılında kabul edilen yeni Sınai Haklar kanunu ile oldukça kısaltılmıştır. Bu anlamda normal süreç 3 ay ile 6 ay arasındadır. Fakat başvuru yapılan marka itiraz gelmesi durumunda süreç yapılan itirazların türüne ve istemine göre uzamaktadır. Aşağıda yer alan linkten süreç ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

https://turkmark.com.tr/marka-tescil-sureci

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır 

Marka başvurusu; başvuru sahibi veya  vekili (marka vekili ya da firma)  tarafından  gereken evrakların sağlanmasından  sonra online olarak yapılır. Başvuruyu müteakip , başvuruya ait numara tarafınıza verilir ve başvurunuzu online olarak takip etmeniz sağlanır.

TurkMark Danışmanlık da firmanızı ve markanızı, ulusal veya küresel her türlü tehdide karşı korumak ve gözetmek için yanınızdadır. TurkMark Danışmanlık, marka tescili işlemlerinin yanı sıra işlem öncesinde marka araştırmaları ve analizleri, markaların piyasadaki konumunun belirlenmesi, marka için gerekli hukuki işlemlerin gerçekleştirilmesi ve takip edilmesi gibi birçok hizmeti sizlere sunan, işinde tecrübeli ve profesyonel bir firmadır. Marka Başvurusu yapmadan önce lütfen uzmanlarımızdan bilgi alınız 444 89 33

Marka Tescili

Turk Mark Danışmanlık, farklı sektör ve gruplara sektörel bazda uzmanlaşmış marka temsilcileriyle marka tescil hizmeti vermektedir.
Turkmark Danışmanlık olarak yapmış olduğumuz tüm işlemlerde en üst kalite ve profesyonelliği sunma hedef ve misyonundayız.

Müşterilerimizle sıkı bir güven ilişkisi kurarak onların memnuniyetini öncelikli ilkemiz kabul ediyoruz.Kalite politikamızdan, hizmet ve fiyat politikamızdan hiçbir zaman taviz vermemekteyiz.

TurkMark Danışmanlık ile artık tüm marka tescil,marka sorgulama , marka başvuru ve patent başvuru, işlemlerinde yanınızda bir dost bulunmaktadır.

Turkmark Patent olarak verdiğimiz başlıca marka danışmanlık hizmetleri şunlardır:

Com.tr için Marka Tescili,

Slogan ve Logo tescili,

Marka Takip ve Raporlama,

Marka Yenileme,

Marka Adres Değişikliği,

Marka itiraz Etme,

Marka İtiraza Karşı Görüş Bildirme,

Marka Nevi Değişikliği,

Marka Ünvan Değişikliği,

Marka Miras,Veraset ve İntikali,

Marka Tescil Dava takibi,

Marka Tescil Arabuluculuk İşlemleri,

Marka Patent Sorgulama,

Patent Sorgulama ,

Tanınmış Marka Başvurusu,

Marka YİDK Kararına itiraz,

Marka Koruma ve Benzer Marka Takibi,

Marka Analizi,

Hazır Tescilli Marka Bulunması,

Marka Devri,

Marka Değeri Belirleme işlemleridir.

Tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için uzman marka vekili ve avukatlarımız sizlere bir telefon kadar yakındalar. 02128521519 – 4448933

Online Marka tescil sorgulama resmi linki : http://online.turkpatent.gov.tr/trademark-search/pub/trademark_search?lang=tr

Translate »
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins