Login

Marka araştırma

Marka araştırma,Marka Sorgulama bir firmanın kuruluş aşamasındaki en önemli süreçlerden bir tanesidir. Firmanın kuruluş aşamasında marka ismi bve marka logosu bulunur. Marka isminin, şeklinin ve renklerinin marka araştırma işlemleri ile başka bir markayı andırıp andırmadığıı kontrol edilir. Yine tescilli bir markaya benzeyip benzemediğine, tescil işleminde problemlerin vuku bulup bulmayacağına karar verilir.
Marka sorgulama yaptırmayan bir firma hem tescil işlemlerinde  hem de diğer her kategorideki işlemlerde büyük sıkıntılar ile karşılaşabilir. Çünkü kurulacak olan firmanın tescil aşamasında logosuna, ismine ve diğer detaylarına belli parametreler aracılığıyla bakılır.
Eğer  marka tescil yaptırmak isteyen firma, firmasının marka değerini ve marka özelliklerini bir marka araştırma süzgecinden geçirmediyse büyük sıkıntılar yaşayacaktır.

Halk dilinde isim hakkı , isim tescili , isim patentlemek , patent almak gibi kavramların da aslında tamamı marka tescili ile ilgilidir. Bu işlemler için de ” zaten isim benim ” kimse kullanamaz yaklaşımı doğru olmamakla birlikte süreç başlangıcında marka araştırma,marka sorgulama işlemini yaptırmalı çıkan rapora göre mantıklı bir şekilde hareket edilmelidir.

TurkMark Danışmanlık Marka Araştırma Hizmeti

marka araştırma

marka araştırma

Peki bu marka araştırmasını hangi firmaya yaptıracağınız konusunda şüpheniz var mı ? Ya da marka araştırmasını yaptırmayı düşünüyorsunuz ancak aklınıza takılan sorular mı var ? Eğer bu sorulara vereceğiniz yanıtlar olumlu yanıtlar ise TurkMark Danışmanlık olarak sorularınızı cevaplamaya ve şüphelerinizi gidermeye daima hazırız.
Yıllardır marka tescil sektöründe ve bağlantılı olaral patent , faydalı model ve diğer marka hizmetlerinde yaptığımız çalışmalar mevcuttur. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile birlikte sizlerin yanında olmaktan ve markanızın en daimi destekçisi olmaktan gurur duyacağız. Yurt içinde veya yurt dışında marka tescil işlemlerinizi gerçekleştirmek ve markanız için gerekli tüm takip işlemlerini gerçekleştirmek adına, TurkMark Danışmanlık olarak bizlere ulaşmanız  yeterli olacaktır.
Turk Mark Danışmanlık olarak firma ismi, logosu, firma renkleri gibi kategorilerde arşivlerimizde mevcut olan geniş bilgi yelpazesi ile firmanızın, marka sorgulama işlemini , marka başvuru , marka yenileme, patent araştırma ,patent tescil , tescil sorgulama işlemlerinin tamamını güvenle yapıyoruz. 444 89 33 – 0212 852 15 19

Translate »
WordPress and WHMCS integration by i-Plugins